Akcesoria do wygłuszania samochodu

0
Akcesoria do wygłuszania samochodu

Do montażu materiałów wygłuszających potrzeba nam stosownych produktów jak mata butylowa, pianka kauczukowa, pianka poliuretanowa czy akcesoriów, które ułatwią nam cały proces wygłuszania. Tutaj chcielibyśmy poświęcić czas przede wszystkim tym małym dodatkom, które ułatwiają życie i usprawniają prace monterskie.

Wałek do maty butylowej

 W celu dobrego rozwałkowania maty butylowej należy użyć wałka dociskowego zwanego inaczej rollerem. Mata butylowa ma warstwę tworzącą romboidalną fakturę - jest to warstwa aluminium, która dla osiągnięcia optymalnych właściwości maty należy dokładnie rozwałkować. Po przyklejeniu maty wałkujemy ją aż do momentu zniknięcia tej faktury. Wałek może być wykonany z plastiku lub metalu - do dłuższej pracy polecamy wałki metalowe. Rollery możemy też podzielić na krótkie i długie -  standardowym rollerem jest krótki i za jego pomocą jesteśmy w stanie rozwałkować różne elementy. Jednak w specyficznych miejscach, jak np. otwory technologiczne w drzwiach sprawdza się lepiej dłuższy wałek. 

 

Nożyk
Nożyk jest niezbędny do przycinania mat, pianek i gąbek. Najlepsze nożyki to nożyki tapicerskie o wzmocnionym ostrzu. Przy piankach i gąbkach posługujemy się nim jak przy każdym innym materiale. Jednak szczególną uwagę trzeba zwrócić na matę butylową - z racji wspomnianego wcześniej aluminium ostrza bardzo szybko się tępią i zalecamy, aby do pracy z butylami przygotować stosowny zapas ostrzy do nożyka. Jeżeli potrzebujemy wysokiej jakości linii cięcia bez szarpania pianki polecamy ostrza Stanley Carbide.

 

Odtłuszczacz Bitmat

Każda powierzchnia przed nałożeniem kleju lub produktu samoprzylepnego powinna być dobrze przygotowana - rozumiemy przez to oczyszczona i odtłuszczona. Możemy to zrobić za pomocą benzyny ekstrakcyjnej lub za pomocą specjalistycznego odtłuszczacza będącego w naszej ofercie. Preparat odtłuści i pozbędzie się wszelkich substancji utrudniających warstwie przylepnej związanie. Warto też podkreślić, że w miejscach bardzo narażonych na zanieczyszczenia (tak jak np. maska samochodu) zalecamy kilkukrotne oczyszczenie powierzchni zmywaczem, zwłaszcza jeżeli wcześniej na masce nie było żadnego wyciszenia.


Klej w sprayu Bitmat

Klej będący w naszej ofercie przeznaczony jest do pianek i gąbek wygłuszających. Klej tego typu zwany jest często “klejem tapicerskim” ze względu na to, że jest natryskiwany na klejoną powierzchnię w formie pajęczyny. Wysoka gęstość kleju utrudnia gąbce wchłanianie go w strukturę co przekłada się na dobrą przyczepność. Przy standardowym użyciu puszka 500 ml kleju starczy na 4-5 m² powierzchni. Nasza receptura kleju to wiele lat testów i obecnie jest typowo dostosowana do pianek wygłuszających, zwykłe kleje tapicerskie mają dużo niższą siłę klejenia.

 

Spinki do elementów samochodowych

Przy rozbieraniu samochodu nieraz zdarzy się nam “urwać spinkę” Niektóre elementy plastikowe oraz podsufitka, które są demontowane podczas wygłuszania samochodu są montowane na spinki i mogą one wymagać wymiany. Przeprowadzając wyciszenie swojego samochodu warto wyposażyć się w kilka dodatkowych spinek. Wkrótce spinki zagoszczą w naszej ofercie.

 

Ściągacze do tapicerek

Ściągacze do tapicerki zapewniają bezproblemowy demontaż elementów tapicerowanych i plastikowych minimalizując szanse na zniszczenie spinek i zarysowanie. Ściągacze mają różne kształty i pasują praktycznie do każdego samochodu dostępnego na rynku. Produkt znajduje miejsce przede wszystkim przy wygłuszaniu samochodów.Komentarze do wpisu (0)

MASZ PYTANIA? DORADZAMY:

Telefon: 507 465 105 I Email: info@bitmat.pl

Pon-Pt 9:00-17:00, Sob 10:00-15:00

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium