Wygłuszenie sufitu podwieszanego może przybrać różne formy i w niniejszym artykule postaramy się objaśnić zarówno sposób montażu jak i materiały.
Opis
Wygłuszenie drzwi i bagażnika Nissan 370Z
Nissan 370Z to sportowy samochód (segment G) o nadwoziu kabrioletu lub dwudrzwiowego coupe. Silnik znajduje się z przodu i przekazuje napęd na tylne koła, a jego sportową stylistykę podkreśla długa maska i niewielka przestrzeń użytkowa. Chociaż jego sportowy charakter dostarcza wrażeń, to ogromny hałas w kabinie jest nie do przeskoczenia ze względu na potężny silnik i zwartą sylwetkę.
Montaż materiałów wygłuszających
Właściciel tego pojazdu postawił na wygłuszenie dwóch elementów tj. drzwi oraz bagażnika. Do drzwi zastosowano wysokiej jakości matę butylową StP Silver o grubości 1,8 mm, która zmniejszyła drgania blachy i ją usztywniła oraz otwartokomórkową piankę kauczukową Bitmat K6s. Pianka gumowa kauczukowa natomiast stłumiła średnie i wysokie częstotliwości. Bagażnik jako pierwszą warstwę otrzymał matę butylową o obniżonej wadze StP Aero o grubości 2,3 mm, następnie pianka poliuretanowa z efektem pamięci StP Blackton o grubości 4 mm, a całość domknęła pianka kauczukowa Bitmat K9s o grubości 9 mm.
Samodzielny montaż materiałów wygłuszających nie jest trudnym zabiegiem, ale wymagającym wolnego czasu i cierpliwości. Najważniejszy jest dobór odpowiednich materiałów wygłuszających do danej części samochodu, a także przygotowanie powierzchni (dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie wygłuszanych elementów). Dzięki tak starannemu przygotowaniu montaż materiałów wyciszających będzie drobnostką.
Jakie elementy samochodu można wygłuszyć?
Poza drzwiami i bagażnikiem, które zostały wygłuszone w samochodzie Nissan 307Z, warto wyciszyć podłogę, dach, maskę, nadkola. Dodatkowo wygłuszeniu można poddać słupki, plastiki, podszybia, grodzie czy fabryczne uszczelki.
Orientacyjna cena materiałów użytych do wygłuszenia tego samochodu wynosi: 800 PLN
Chcesz dowiedzieć się więcej o wygłuszaniu samochodu?